Kurumsal Sertifikalarımız | Kariyer

Öztürk İlaç San. ve Tic. A.Ş. 1975 yılından itibaren her çeşit Aerosol  dolumunu kendi bünyesinde yapabilmektedir. Hadımköy de kendi arsamız üzerine kurulu olan fabrikamız 12.000 metrekare kapalı alanda hizmet vermektedir. İki adet yer altı LPG tankımız, 4 adet otomatik dolum makinesi ile haftalık üretim kapasitesi 1.700.000 adet aerosol kutusuna ulaşmaktadır, yeni üretimine başladığı 1 adet jel dolum makinasıyla haftalık 300.000 adet ürün dolumu , 1 adet jöle dolum makinası ile haftalık 250.000 adet dolum , 1 adet sinek kovucu likit dolum ünitesiyle 100.000 adet üretim hedeflemektedir. İşçi sayımız sezonda artmakla birlikte ortalama 120 kişidir.

 
Müşterilerine en hızlı hizmet vermeyi hedef alan ÖZTÜRK İLAÇ , kendi bünyesindeki 6 adet enjeksiyon makinası , 4 adet enjeksiyon kırma makinası , 2 adet enjeksiyon şişirme makinası ile kendi ürünlerinin kapaklarını kendi bünyesinde üretip ve 2003 yılında TIN-CAN AMBALAJ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ firmasını kurup kutu imalatına başlayarak tam entegre hale gelmiştir.

 

Deneyimli üretim kadrosuyla kaliteli ürünü ekonomik fiyat anlayışı ile birleştirmeyi kendine prensip edinen ÖZTÜRK İLAÇ , FEA standartlarına uygun olarak 35 çaptan 65 çapa kadar ve her boyda aşağıdaki ürünleri üretebilmektedir ;

 

- Oda spreyi

- Deodorant

- Anti-Perspirant deodorant

- Sinek İlacı

- Çakmak gazı

- Traş köpüğü

- Saç spreyi

- Oto Silikon

- Oto Köpük Silikon

- Mobilya cilası

- Sinek kovucu

- Glitter

- Saç boyası (yıkanabilir)

- Kolay Ütüleyici

- Ütü Kolası

- Yüz Temizleme Köpüğü

- Ayak Dezenfektan Spreyi

- Halı ,Fırın ,Banyo ,WC temizleyici köpük

- Dozajlı Otomatik sprey

- Saç ,Kıyafet Kokusu

- Oto Tekerlek parlatıcı

- Kalıp ayırıcı

- Serinletici sprey

- Textil yapıştırıcısı

- Mobilya Aktive yapıştırıcısı

- Yaprak Parlatıcı

- Leke çıkarıcı

- Pas Sökücü

- Yağlayıcı

- Soğutucu sprey

- Buğu Önleyici

- Jöle

- traş jeli

- Tarım İlaçları

Ve ayrıca kendi bünyesinde yer alan AR-GE'si ile aerosol olarak yeni ürünler kazandırılmaktadır . 

 

Geniş ürün yelpazesini kendi markalarının yanında, müşterilerinin istekleri doğrultusunda özel marka üretim yaparak zenginleştirmektedir.

 

Üretiminin %85’ ini , Amerika , İngiltere ,Macaristan ,Hollanda ,İtalya ,Yunanistan ,İspanya, Sırbistan ,Estonya , Letonya , Litvanya ,Polonya ,Slovakya ,Romanya ,Bulgaristan, Arnavutluk ,Ukrayna ,Beyaz Rusya ,Moldova ,Gürcistan ,Ermenistan , Bosna ,Makedonya ,Avusturalya , Fas ,Cezayir ,Tunus ,Libya ,Mısır ,Kıbrıs ,Lübnan ,Suriye ,Irak ,İran,İsrail ,Ürdün ,Suudi Arabistan ,Dubai ,Yemen ,Sudan ,Moritanya ,Senegal ,Gambiya ,Gana ,Kongo ,Angola ,Etiyopya ,Tanzanya ,Trinidad and Tobago ,Pakistan , Hindistan ,Bangladeş’ e olmak üzere 54 ülkeye ihraç etmektedir ,

 

2006 Temmuz ayında sisteminin kalitesini ISO-9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile kanıtlayan ÖZTÜRK İLAÇ için koşulsuz müşteri memmuniyeti en temel amaç olmuştur .

 
Kalite Politikamız ;

ÖZTÜRK İLAÇ olarak amacımız; Aerosol ve Kimya Sektöründe ilk tercih edilen firma olmak ve kalitesiyle ÖZTÜRK İLAÇ isminin sürekliliğini korumaktır.

Bu amaca ulaşmak  yolunda temel ilkelerimiz şunlardır ;
- Müşteri isteklerini iyi anlamak,uygulamak ve böylece koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak,
- Müşterilere kaliteli ürün ve servis sağlamak,
- Firma bünyesinde takım çalışmasını etkin kılmak,
- Çevreyi korumak ve çevre kirliliğine karşı etkin ve duyarlı önlemler almak,
- Süreçlerimizi her zaman daha iyiye götürmek ve bu yönde hedefler koymak,
- Çalışanların niteliklerinin sürekli ve periyodik eğitimlerle sürekli geliştirilmesini sağlamak,
- Çalışanların bilgi ve birikimlerini yaptıkları işe en iyi şekilde aktarmaları için gerekli ortamı sağlamak,
- Tedarikçilerle ilişkilerde; sağladıkları ürün kalitesi ve terminler konusunda daima düzeltici,iyileştirici bir konumda olmaktır.

 
Çevre Politikamız ;
Sürdürülebilir ve gelişmeye açık bir gelecek için, her türlü faaliyetlerimiz sırasında çevreye olan olumsuz etkilerimizi en aza indirebilmek için gereken önlemleri almak, ÖZTÜRK İLAÇ A.Ş’nin benimsediği en önemli sorumluluklardan biridir.

Bu sorumluluğu gerçekleştirmek amacıyla;

- Çevre ile ilgili tüm yerel ve ulusal kanun ve yönetmeliklere uyulmaktadır.

- Ürün ve prosesle ilgili projeler hazırlanırken çevresel etkiler dikkate alınarak kirlilik kaynağında önlenmeye çalışılır.

- Elektrik,yakıt ve su sarfiyatlarını azaltıcı tedbirler alınır.

- Faaliyetlerimiz sırasında oluşan katı,sıvı ve gaz atıklarımızı azaltıcı önlemler alınır. Tekrar kullanım ve geri kazanım imkanları uygulanmaya çalışılır.

- Çevre konusunda başarıya ulaşmak için tüm çalışanlarımız bilinçlendirilir ve bireysel sorumluluk kazandırmak amacıyla eğitimlere tabi tutulur.

- Ulusal ve yerel resmi kuruluşlar, diğer sanayi kuruluş ve tedarikçilerle işbirliği sağlanarak, çevre standartlarımızın hep birlikte yükseltilmesine çalışılır.

- Ürün paletimizi çevreye zarar vermeyen ürünler bakımından daha zengin hale getirmek amacıyla her yıl bu konuda araştırma ve geliştirme hedefleri belirlenerek sürdürülebilir bir gelişme sağlanır.

 
 
 
© 2010 Öztürk İlaç. Her hakkı saklıdır. Powered by. DBInteraktif Ana Sayfa | Kurumsal | Sertifikalarımız | Ürünlerimiz | Ar-Ge | Referanslarımız | İletişim